wiosenne wnętrze mieszkania
25.02.2020 /

Wiosna w mieszkaniach – trendy 2020

Moda w aranżacjach wnętrz zmienia się sezonowo, dokładnie tak samo, jak w każdej innej dziedzinie, w której swoje trendy dyktują światowi projektanci. Wiosna dla wystroju przestrzeni mieszkalnych ma wyjątkowe znaczenie. Kiedy wszystko budzi się do życia, we wnętrzach pojawia się kolor. Na jakie jeszcze zmiany możemy liczyć w tym roku? 2020 będzie z całą pewnością przełomowy.

Wiosenny design inspirowany naturą

Co ciekawe, wiosenna metamorfoza mieszkanie nie musi zakładać realizacji generalnego remontu. Wystarczy poznać trendy w zakresie modnych dodatków, by ożywić mieszkalne wnętrze i sprawić, że będzie przygotowane na nadchodzącą porę roku.
Hitem będą kolory ziemi, a więc barwy beżowe, piaskowe, koralowe, odcienie zieleni, ale też czerń i ciemne brązy oraz złoto. Nowością będą też nieco bardziej intensywne barwy, w tym mocny żółty. Warto wybierać elementy z naturalnego drewna oraz dekoracje pochodzące z recyklingu – w tym roku szczególną uwagę zwraca się na aspekty ekologiczne. W mieszkaniach nie powinno zabraknąć akcentów roślinnych, dużym zainteresowaniem będzie cieszyć się zieleń, której bazę tworzą mchy. Nadal modne będą także dobrze znane już tzw. flowerboxy.

Etniczne wzory i artystyczny nieład

Metalowe instalacje, abstrakcja w postaci grafik oraz plakatów, etniczne wzornictwo na poduchach, pledach czy kocach, właśnie takie elementy będą królować tej wiosny. Do tego tekstury inspirowane Afryką, a ogromną popularnością cieszyć się będą wyroby stworzone z wikliny.

Minimalizm w duchu mindfulness

Uważność ponad wszystko i pełen funkcjonalizm. To zasada, którą kierują się światowi projektanci, proponując trendy na wiosnę we wnętrzach. Aranżacje mają być pozbawione przepychu, za to zakładać optymalną praktyczność i komfort codziennego funkcjonowania. Warto stawiać na najlepszą jakość, meble modułowe i powrót do podstaw oraz harmonii urządzania mieszkań bez zbędnych ozdobników. Nadal większość wnętrz tworzonych będzie zgodnie ze stylem skandynawskim oraz nowoczesnym. Nie zabranie też eklektyzmu, ale ten nie będzie charakteryzował się już designerskim „misz maszem”, za to dokładnym przemyśleniem w zakresie wyposażenia mieszkalnej przestrzeni.

Tegoroczna wiosna będzie doskonałym odzwierciedleniem upodobań miłośników klasycznych rozwiązań. Sprawdzi się uniwersalna biel, pastele, dodatki w postaci żywych kwiatów. Doskonałe będzie naturalne drewno, cegła, a z tkanin ponadczasowe welury. Urządzając własne „cztery kąty” zawsze warto brać pod uwagę indywidualny gust oraz preferencje. Pamiętajmy, że moda przemija, a trendy zmieniają się sezonowo. Dla tych, którzy nie chcą realizować znacznych inwestycji, zaleca się urządzenie wnętrz w stylu uniwersalnym, który łatwo zmieniać można dodatkami dekoracyjnymi.

Sprawdź inne artykuły
20.08.2021 /
autor:
5 najczęściej popełnianych błędów podczas zakupu nowego mieszkania
30.08.2023 /
autor:
Apartament a mieszkanie – czym się różnią?
21.06.2021 /
autor:
Apartament z ogrodem – dlaczego to dobry wybór?