osiedle apartamentowców z ogrodami
21.06.2021 /

Apartament z ogrodem – dlaczego to dobry wybór?

Mieszkania położone na parterze stwarzają wiele możliwości, na które trudno liczyć na wyższych piętrach. Jedną ze znaczących atrakcji może być ogród, który zapewni sporo okazji do odpoczynku na świeżym powietrzu. Tego typu nieruchomości okazać się mogą bardzo dobrym wyborem. Dlaczego?

Mieszkanie z ogrodem

Powodów jest co najmniej kilka. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że nabywcy zyskują kawałek zielonego terenu, który są w stanie zagospodarować na wiele różnych sposobów. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby posadzić na nim rośliny, postawić mele ogrodowe, wyłożyć leżaki czy też zamontować basen. Możliwości jest mnóstwo, co z pewnością zadowoli przede wszystkim osoby wychowane w domu jednorodzinnym.

Tacy klienci firm deweloperskich przeważnie poszukują nieruchomości, które dadzą przynajmniej jakąś namiastkę własnego domu. Stanowią przy tym doskonałą alternatywę dla kawalerek i mieszkań pozbawionych choćby balkonu. Chęć posiadania balkonu ponadto wykazują rodziny z dziećmi, jak również właściciele zwierząt.

Możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu, pozostając wciąż na terenie własnego apartamentu, to bez wątpienia jedna z największych korzyści, na jakie mogą liczyć wszyscy poszukujących nieruchomości do kupienia. Klienci, których nie stać na wykupienie działki i postawienie domu, na pewno zainteresują się tego typu lokalami.

Teren zielony a wartość nieruchomości

Poza kwestiami czysto użytkowymi warto zwrócić uwagę ponadto na atrakcyjność inwestycyjną mieszkań z własnymi ogrodami. Nawet stosunkowo niewielki skrawek zieleni może znacząco zwiększyć ich wartość, co okaże się korzystne dla osób, które planują po pewnym czasie sprzedać mieszkanie lub chcą udostępnić je na wynajem.

Biorąc pod uwagę wszelkie zalety apartamentu z własnym ogrodem, trudno nie podkreślić tego, jak bardzo opłacalna będzie taka inwestycja. Zwłaszcza w przypadku większego metrażu i dobrego układu pomieszczeń. Wszystko to stwarza mnóstwo okazji do czerpania zysków z takiej nieruchomości. Mowa tu zarówno o wynajmie długoterminowym, jak i krótkoterminowym.

Warto nadmienić, że sam ogród często staje się niejako integralnym elementem tak zwanych Domów Hygge. To nieco specyficzne nieruchomości, które powstają w oparciu o duńską filozofię szczęścia. Polega ona na czerpaniu radości z niewielkich rzeczy, jak również na przebywaniu w pomieszczeniach zapewniających mnóstwo swobody. Stąd właśnie tego typu apartamenty przeważnie wyróżniają się  jasną kolorystyką, dużymi, odsłoniętymi oknami, dobrze dobranym oświetlenie, a także dostępem do ogrodu.

Czy warto zainteresować się Domem Hygge lub każdym innym lokalem z własnym terenem zielonym? Jak najbardziej! To doskonały wybór zarówno dla singli, jak i dla rodzin. Zapewnia on bowiem znacznie więcej okazji do wypoczynku. Ogród jest jednocześnie czymś więcej, niż zwykłym balkonem, a nawet tarasem. Dzięki niemu chwile spędzone na świeżym powietrzu okażą się znacznie przyjemniejsze.

Sprawdź inne artykuły
20.08.2021 /
autor:
5 najczęściej popełnianych błędów podczas zakupu nowego mieszkania
30.08.2023 /
autor:
Apartament a mieszkanie – czym się różnią?
06.04.2023 /
autor:
Bezpieczny Kredyt 2%: Twoje wymarzone mieszkanie na wyciągnięcie ręki