13.01.2023 /

Jakie są zalety mieszkań na nowych osiedlach mieszkaniowych?

Inwestorzy poszukujący mieszkań coraz częściej rezygnują z oferty z rynku wtórnego na rzecz nowych osiedli mieszkaniowych. Za takim wyborem przemawia szereg argumentów, które postaramy się przedstawić w poniższym artykule.

Poszukując wymarzonego mieszkania dla siebie i swojej rodziny możesz skorzystać z ofert lokali dostępnych na rynku wtórnym lub nowych mieszkań od dewelopera. Te ostatnie są oferowane w ramach pojedynczych budynków stawianych w zabudowanej już części miasta oraz nowych osiedli mieszkaniowych. Jakie są zalety mieszkań na nowych osiedlach?

Nowe osiedla mieszkaniowe: Największe zalety

Wybór mieszkania na nowym osiedlu mieszkaniowym niesie za sobą liczne korzyści. To przede wszystkim:

  • zalety płynące z nowoczesnego budownictwa,
  • ergonomia ciekawie zaaranżowanej przestrzeni,
  • możliwość dowolnej aranżacji lokalu,
  • łatwość w nawiązywaniu relacji sąsiedzkich.

Nowoczesne budownictwo

Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się zastosowaniem precyzyjnie wybranych materiałów konstrukcyjnych, budowlanych i wykończeniowych. To wpływa na parametru izolacji cieplnej i akustycznej, a co za tym idzie komfort użytkowania nieruchomości. Nowoczesne budownictwo to także wysoka estetyka i funkcjonalność tak całych budynków, jak i indywidualnych lokali mieszkalnych. W swoich projektach deweloperzy coraz częściej korzystają z energooszczędnych rozwiązań, dzięki czemu koszty użytkowania nowego mieszkania są znacznie niższe niż koszty eksploatacji lokalu z rynku wtórnego.

Aranżacja przestrzeni

W przypadku pojedynczych domów wkomponowanych w zastaną tkankę miasta deweloperzy nie mają zbyt dużych możliwości aranżacji przestrzeni wokół powstającej nieruchomości. Nowe osiedla mieszkaniowe oferują w tym aspekcie znacznie większe możliwości.

Teren wokół budynków to wizytówka całego osiedla, dlatego inwestor zwraca uwagę na atrakcyjne i funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni wspólnej. Nowe osiedla posiadają więc place zabaw dla dzieci, skwery z ławeczkami, a coraz częściej także podziemne parkingi, dzięki którym wokół budynków pozostaje jeszcze więcej przestrzeni do zagospodarowania pod relaks i wypoczynek mieszkańców.

Aranżacja mieszkania

Jedną z głównych zalet mieszkań na rynku pierwotnym jest stan techniczny oferowanych nieruchomości. Zazwyczaj mieszkania od dewelopera są sprzedawane w tzw. stanie deweloperskim. To pozwala na dowolną aranżację i wykończenie przestrzeni bez konieczności uprzedniego demontażu zastanych systemów wykończeniowych. Co ważne, przy zakupie nieruchomości na etapie budowy można jeszcze wprowadzić zmiany lokatorskie, a tym samym jeszcze lepiej dopasować układ mieszkania do indywidualnych potrzeb i oczekiwań całej rodziny.

Łatwość nawiązywania relacji sąsiedzkich

Wszyscy mieszkańcy nowopowstałego osiedla są w podobnej sytuacji życiowej – każdy z nich właśnie zmienił miejsce zamieszkania i nie zna jeszcze swoich sąsiadów. W takiej sytuacji o wiele łatwiej jest nawiązywać kontakty i zawierać znajomości oparte na sąsiedzkiej życzliwości. W przypadku osiedli, na których część mieszkańców mieszka od lat nawiązanie relacji może być bardzo czasochłonne i trudne.

Sprawdź inne artykuły
20.08.2021 /
autor:
5 najczęściej popełnianych błędów podczas zakupu nowego mieszkania
30.08.2023 /
autor:
Apartament a mieszkanie – czym się różnią?
21.06.2021 /
autor:
Apartament z ogrodem – dlaczego to dobry wybór?