18.02.2021 /

Dom Hygge jako inwestycja mieszkaniowa

Czy aranżacja wnętrz i szerzej pojęte budownictwo może mieć coś wspólnego z filozofią życia? Duńczycy udowadniają, że tak. Popularyzowana przez nich od pewnego czasu skandynawska koncepcja szczęścia, czyli Hygge, dotyczy wszystkiego. Także tego, jak i gdzie mieszkamy.

 

Spełnienie w odpoczynku – na czym polega filozofia Hygge?

Choć teoria ta znana jest już od dłuższego czasu, modna stała się dopiero niedawno. Odpowiada za to książka opublikowana przez duńskiego pisarza Meika Wikinga, zatytułowana „Hygge. Klucz do szczęścia”. Opisuje on w niej sposób na to, jak żyć w szczęściu. Według omawianej filozofii, sekret tkwi w czerpaniu radości z każdej, nawet najmniejszej i z pozoru nieistotnej czynności. Ogromne znaczenie ma tu także relaks, który powinien być dla nas wybawieniem od codziennych trosk. Wszystko po to, aby uzyskać spokój ducha. Niezależnie od tego, jak to brzmi, warto się nad tym zastanowić. W końcu filozofia Hygge jest praktykowana przez Duńczyków, jeden z najszczęśliwszych narodów na świecie.

Co jednak Hygge ma wspólnego z mieszkaniami i domami? Jak się okazuje, bardzo dużo. W tej koncepcji szczęścia ogromne znacznie ma bowiem to, w jakim otoczeniu się znajdujemy – gdzie mieszkamy, gdzie się relaksujemy i gdzie spożywamy posiłki. Wnętrze domu bądź mieszkania powinno więc sprzyjać odpoczynkowi. Żeby tak się stało, musi spełniać pewne kryteria. Poniżej wskazujemy te najważniejsze.

  • Przewaga stonowanych, jasnych odcieni – biel, beż, odcienie szarości, a także kolory kremowe.
  • Zmysłowe dodatki – Duńczycy kochają świece, dlatego w domu Hygge można z nich korzystać do woli. Do tego dodać należy również kojące zmysły olejki eteryczne.
  • Naturalne materiały – na przykład drewno, które znajdzie się na podłodze i bawełna, z której wykonana zostanie pościel, obrusy i inne dodatki.
  • Pamiątki rodzinne – warto otaczać się przedmiotami, które przypominają o domowym ognisku. Będą to na pewno domowe zdjęcia i różnego rodzaju pamiątki.

Dom Hygge – inwestycja w szczęście

Z duńskiej filozofii szczęścia korzystać mogą nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, którzy postawią na odpowiednią aranżację wnętrz. Jest ona dostępna dla wszystkich, czego doskonałym przykładem jest inwestycja Dom Hygge, w którym znajdują się apartamenty na sprzedaż, przygotowane zgodnie z omawianą koncepcją.

Czym się wyróżniają? Stanowią doskonałe połączenie nowoczesnych technologii z ciepłem domowego ogniska. Apartamenty robią wrażenie za sprawą pewnego rodzaju kameralności, gwarantowanej przez minimalistyczny styl architektoniczny. Dzięki zastosowanym materiałom wykończeniowym, mieszkańcy mogą poczuć, czym jest styl skandynawski, który sprzyja odpoczynkowi i zrzuceniu z siebie ciężaru dnia codziennego.

Życie zgodnie z filozofią Hygge wcale nie musi wiązać się z mieszkaniem na obrzeżach lub pośrodku niczego. Oferowane apartamenty położone są na warszawskim Mokotowie, a więc w samym centrum stolicy. Mieszkańcy nie tracą więc kontaktu z miejską dżunglą.

Sprawdź inne artykuły
20.08.2021 /
autor:
5 najczęściej popełnianych błędów podczas zakupu nowego mieszkania
30.08.2023 /
autor:
Apartament a mieszkanie – czym się różnią?
21.06.2021 /
autor:
Apartament z ogrodem – dlaczego to dobry wybór?