segment w warszawie
07.09.2021 /

Czy segment w Warszawie to dobry wybór?

Co kupić – mieszkanie czy dom? Przed takim dylematem staje wiele osób marzących o swoim lokum. Często jednak nie zdają sobie one sprawy z tego, że istnieje trzecia opcja. Jest nią segment! Czy warto się nim zainteresować i czy w Warszawie dostępne są tego typu nieruchomości?

Wypada od razu wskazać odpowiedź – dwa razy tak! Zakup segmentu wiąże się z wieloma korzyściami, które docenią zarówno osoby wychowane w domu jednorodzinnym, jak i ci, którzy przez całe życie mieszkali w bloku.

Segment w Warszawie – coś pomiędzy domem a mieszkaniem

Wspomnieć należy tu przede wszystkim o połączeniu najważniejszych zalet obu nieruchomości, dzięki którym segment może okazać się niezwykle atrakcyjną alternatywą. Zarówno dla singli, jak i rodzin z dziećmi. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

  • Duża przestrzeń. Na początku coś, czym chwalą się właściciele domów, a o czym marzą osoby żyjące w nieco ciaśniejszych mieszkaniach. Pod względem metrażu segmenty zazwyczaj plasują się pośrodku. Nabywcy mogą liczyć bowiem na przestrzeń od 70-80 metrów kwadratowych wzwyż. Przekłada się to na dużą swobodę aranżacyjną, a także wysoki komfort życia.
  • Dwa poziomy. Segmenty często składają się z dwóch pięter, co zdecydowanie ułatwia urządzenie strefy dziennej (zazwyczaj znajduje się na dole), składającej się z salonu i kuchni, jak również strefy prywatnej (u góry), z sypialnią bądź sypialniami. Taki układ jest bardzo korzystny.
  • Przydomowy ogródek. Kolejny „dodatek”, na który rzadko mogą liczyć właściciele mieszkań. Nawet niewielki kawałek zielonego terenu podwyższy wartość nieruchomości, okaże się też świetnym miejscem do odpoczynku.

To oczywiście tylko kilka powodów, dla których wato zainteresować się segmentem w Warszawie. Nieruchomości tego typu są większe niż standardowe mieszkania, zapewniają przy tym dostęp do ogrodu, a często także do wygodnych balkonów lub tarasów. Wszystko to przekłada się na wysoką wygodę codziennego życia.

W jakiej zabudowie tworzone są segmenty?

Kolejną zaletą, która dla wielu osób może mieć spore znaczenie, jest mniejsza liczba sąsiadów. Segmenty przeważnie powstają bowiem w zabudowie szeregowej. Mieszkańcy mogą więc liczyć na większą przestrzeń, jak również na spokojniejszą oraz bezpieczniejszą okolicę. Tak rozumiana wygodna wynika również z lokalizacji. Omawiane nieruchomości zazwyczaj powstają w pewnej odległości od centrum, a także na obrzeżach.

Dzięki dobrej komunikacji czas dojazdu do pracy czy też szkoły nie jest nadmiernie długi, a swoboda życia w takich miejscach sprawia, że warto się nimi zainteresować. Między innymi z tego powodu na segmenty w Warszawie decydują się osoby pracujące blisko centrum, które jednocześnie chcą większego spokoju na co dzień. Najlepiej w zielonej, ciekawej okolicy. Korzyści te są ważne również dla rodzin z dziećmi i dla wszystkich chcących czegoś więcej, niż mieszkanie w bloku. Biorąc to pod uwagę, segmenty wydają się wyborem optymalnym – są one w końcu w stanie spełnić różne, nawet najsurowsze wymagania.

Sprawdź inne artykuły
20.08.2021 /
autor:
5 najczęściej popełnianych błędów podczas zakupu nowego mieszkania
30.08.2023 /
autor:
Apartament a mieszkanie – czym się różnią?
21.06.2021 /
autor:
Apartament z ogrodem – dlaczego to dobry wybór?