05.11.2021 /

Zakup mieszkania bez pośredników

Trudno dziwić się temu, że dla większości osób poszukujących mieszkania kluczowe znaczenie mają kwestie finansowe. Wiele z nich poszukuje sposobów na to, aby choć trochę zaoszczędzić, nie rezygnując jednocześnie z ważnych dla siebie kwestii, związanych na przykład z metrażem czy też układem pomieszczeń. Z tego powodu bardzo ważny wydaje się sposób realizacji transakcji zakupu mieszkania.

Wykonać można to bowiem na dwa sposoby – z biurem nieruchomości lub bezpośrednio u dewelopera. Pod względem finansowym (i nie tylko!) znacznie korzystniejsze okaże się rozwiązanie drugie. Dlaczego? Już wyjaśniamy.

Mieszkanie od dewelopera – brak prowizji

Niektórzy zapewne uznają, że pomoc agenta nieruchomości jest bardzo przydatna. Wyszukuje on bowiem ciekawe oferty, pomaga w dopełnieniu formalności, a także odpowiada na najbardziej palące pytania. Należy jednak pamiętać, że takie wsparcie kosztuje, często naprawdę sporo. Biura nieruchomości od każdej transakcji pobierają prowizję. Jaka jest jej wysokość? To oczywiście zależy, jednak przeważnie mieści się w przedziale od 2 do 5% wartości mieszkania.

To naprawdę sporo. Przy zakupie mieszkania za 500 tysięcy, pośrednik pobiera od 10 do nawet 25 tysięcy złotych! Jak więc uniknąć tego typu opłat? Najlepiej poprzez kontakt bezpośrednio z deweloperem. Zwłaszcza że w biurze sprzedaży klienci mogą liczyć na pełną pomoc w wyborze wymarzonego mieszkania.

Związana jest ona z pełną informacją na temat konkretnej nieruchomości, a także wsparciem w trakcie procedur formalnych. Wszystko to sprawia, że cała transakcja przebiega w korzystnych warunkach.

Dlaczego warto kupić mieszkanie bez pośredników?

Brak prowizji nie jest jedyną zaletą współpracy z uznanym deweloperem. Wspomnieć trzeba również o tym, że zapewnia on wsparcie w ramach procedury kredytowej. W jaki sposób?

Na przykład poprzez dostęp do fachowych doradców finansowych, dzięki którym ubieganie się o finansowanie będzie znacznie, znacznie łatwiejsze. Pod każdym niemal względem. Wystarczy wziąć pod uwagę zakres usług, z jakich można skorzystać.

  • Pomoc w wyborze najlepszej oferty. Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu hipotecznego warto dokładnie zapoznać się z dostępnymi możliwościami. Dzięki doradcom będzie to znacznie łatwiejsze.
  • Wsparcie podczas kompletowania dokumentów. Wszystko po to, aby procedura kredytowa przebiegała bez większych przeszkód.
  • Negocjacje z bankiem i nadzór nad wypłatą środków. Dla klientów bardzo ważne jest zwłaszcza to, że specjaliści wyjaśniają różnego rodzaju zawiłości prawne i proceduralne. Dzięki temu nic nie może ich zaskoczyć.

Nie należy zapominać też o fachowym doradztwie, gwarantowanym zarówno przez dewelopera, jak i osoby zajmujące się kredytami. Jak więc widać, zakup mieszkania bez pośredników jest opłacalny nie tylko pod względem finansowym. To również doskonały sposób na to, aby przejść przez całą procedurę bez niepotrzebnych nerwów oraz przeszkód, które mogą niepotrzebnie wszystko skomplikować.

Sprawdź inne artykuły
20.08.2021 /
autor:
5 najczęściej popełnianych błędów podczas zakupu nowego mieszkania
30.08.2023 /
autor:
Apartament a mieszkanie – czym się różnią?
21.06.2021 /
autor:
Apartament z ogrodem – dlaczego to dobry wybór?