30.08.2023 /

Trendy wnętrzarskie 2023 roku

2023 rok nie przyniósł rewolucji, jeżeli chodzi o trendy wnętrzarskie, choć można zaobserwować pewne powolne zmiany. Co prawda popularność niektórych trendów kolorystycznych i dekoracyjnych zmieniła się, to jednak osoby, które urządziły modne wnętrze w poprzednim roku, nie muszą martwić się o to, że ich mieszkanie będzie kojarzyło się z „trendami poprzedniego sezonu”. Zobaczmy, co jest modne w tym roku i jak warto urządzić wnętrze.

Nowoczesny minimalizm

Od kilku lat w top trendach wnętrzarskich znajdziemy styl minimalistyczny. Coraz więcej osób decyduje się na skromne wnętrza wykonane w taki sposób, aby stały się optycznie przestronne nawet przy małym metrażu. W 2023 roku minimalizm w dalszym ciągu jest na topie. Dominują w nim barwy jasne i zaokrąglone, miękkie, wręcz płynne kształty. Stawiając na minimalistyczne wnętrze, warto wybrać nowoczesne meble w stonowanych kolorach oraz futurystyczne gadżety, które dopełnią całości i dodają stylu oraz funkcjonalności.

Nowe trendy w kolorystyce

Nieco zmian można zauważyć w kolorystyce wnętrz. Jeszcze rok temu dominowały beże i szarości, które w dalszym ciągu wybierane są do wnętrz minimalistycznych. Jednak coraz więcej osób stawia w aranżacji na nieco bardziej żywe barwy. Coraz modniejsze stają się barwy miodowe zestawione z odcieniami fioletu lub niebieskiego, a także kolor bordo i tzw. zgaszone zielenie. Projektanci coraz częściej zachęcają do stosowania ciepłej kolorystyki, która ma wpłynąć na przytulną atmosferę we wnętrzu.

 width=

Kamienne dekoracje

Już w poprzednich latach w domowych kuchniach i łazienkach coraz częściej pojawiały się kamienne blaty czy ściany z kamienia. Ten trend w dalszym ciągu się utrzymuje, a nawet umacnia. Kamienne dekoracje pojawiają się także w salonach w postaci wazonów, świeczników czy innych elementów ozdobnych. Rozszerzyła się także kolorystyka kamienia. Poprzednio dominowały głównie stonowane biel i czerń. Aktualnie można zobaczyć też ozdoby bordowe, zielone i w innych wyrazistych barwach.

Rzemiosło

W dalszym ciągu popularne jest wykorzystanie starannego rzemiosła jako dekoracji. Ten trend utrzymuje się już od kilku lat, jednak w dalszym ciągu wiele osób zastępuje masowo wytwarzane płyty i meble z tworzyw sztucznych, starannie wykonanymi, oryginalnymi stołami, regałami czy krzesłami. Dekoratorzy promują meble z litego drewna, malowane i zdobione ręcznie, które nadają każdemu wnętrzu niepowtarzalnego stylu.

Styl industrialny w 2023 roku

W dalszym ciągu ze szczytów popularności nie spada styl industrialny, charakteryzujący się połączeniem surowych materiałów industrialnych, takich jak szkło czy metal z cieplejszymi dodatkami. Projektanci wnętrz zachęcają do tego, aby w takich miejscach pojawiało się jak najwięcej elementów drewnianych, jak również innych surowych nieobrobionych materiałów, np. cegła czy beton. I choć styl ten popularny jest już od kilku lat, w 2023 roku specjaliści stawiają na więcej przytulnych dodatków w postaci tapicerowanych poduszek, miękkich obrusów i innych ozdób w ciepłych kolorach, które mają sprawić, że wnętrze stanie się bardziej przytulne.

Sprawdź inne artykuły
20.08.2021 /
autor:
5 najczęściej popełnianych błędów podczas zakupu nowego mieszkania
30.08.2023 /
autor:
Apartament a mieszkanie – czym się różnią?
21.06.2021 /
autor:
Apartament z ogrodem – dlaczego to dobry wybór?