fbpx

Szkło w aranżacjach wnętrz

Szkło to materiał ponadczasowy, który we wnętrzach stosowany jest od dawna. W każdym domu elementy szklane znajdują swoje zastosowanie już nie tylko w kuchni, w ramach wyposażenia zastawy stołowej. Ten materiał z powodzeniem można wykorzystywać jako uzupełnianie aranżacji dodatkami dekoracyjnymi, świetnie sprawdza się także do realizacji praktycznych podstaw danej przestrzeni. Jakie zalety wykazuje szkło, jak dobrze je aranżować i do jakiego stylu pasuje najbardziej? Przedstawiamy szczegółowe informacje.

Szkło w nowoczesnych wnętrzach

Rzeczywiście, szkło znajduje swoje zastosowanie w aranżacjach funkcjonalnych, minimalistycznych, tych, które tworzone są zgodnie z nowoczesnym nurtem. Okazuje się jednak, że coraz częściej świetnie współgra we wnętrzach modernistycznych, loftowych, tych glamour, jak również klasycznych, którym nadaje wyraziste akcenty.
Szkło z łatwością można stosować w przestrzeniach mieszkalnych i dobrze sprawdza się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Szklane mogą być dekory, takie jak wazony, patery, świeczniki, ale też funkcjonalne komponenty wyposażenia, w tym blaty stolików, półki, fronty szaf i szafek, drzwi. Coraz częściej jakościowe elementy szklane znajdują swoje zastosowanie w formie ścianek działowych, a nawet schodów.

 

szkło w mieszkaniu

Dlaczego warto stosować szklane wyposażenie wnętrz?

Szkło posiada wiele zalet, a najważniejsze z nich to:
– optycznie powiększa przestrzeń, dodaje przestronności,
– rozjaśnia wnętrze,
– jest uniwersalne, pasuje do aranżacji w każdym stylu,
– dodaje elegancji,
– świetnie łączy się z każdym kolorem, materiałem i wszystkimi strukturami.

Szkło jest wyjątkowe, zawsze nadaje unikalnego charakteru, elegancji i klasy. Nigdy nie jest nudne, chociaż w swojej formie jest przecież proste. Pięknie „gra” ze światłem, tworząc wyjątkowe refleksy, które ożywiają wnętrze. Tafle szkła zawsze są estetyczne, budzą harmonię przestrzeni, sprawiają, że pomieszczenie jest wręcz ekskluzywne. Warto również dodać, że dzisiaj szkło w nowatorskim wydaniu może przyjmować różną strukturę, formę i kształt, przez co śmiało można mówić o jego funkcji designerskiej.

Z czym łączyć szkło?

Zgodnie z najnowszymi trendami mody, szkło pasuje idealnie do tworzyw sztucznych, natomiast warto zwrócić uwagę na to, że pięknie komponuje się też z drewnem, metalem, ceramiką, naturalnym kamieniem czy żywicą i cegłą. Należy jednak pamiętać, że w poszczególnych przestrzeniach zachodzi konieczność zastosowania konkretnego rodzaju szkła. W aranżacjach, którym szkło ma nadać wytworności, stosuje się na przykład szkło lakierowane – z powodzeniem może zastąpić nawet tradycyjne płytki. Do dużych elementów szklanych najczęściej wykorzystuje się szkło laminowane czy tzw. cras-glass.

Elementy szklane z powodzeniem mogą być dominujące w przestrzeni domowej, jeśli tylko zostaną odpowiednio dobrane. Chodzi o ich jakość względem optymalnego bezpieczeństwa i funkcjonalności. Dobrze zabezpieczone szkło to nie tylko walory wizualne, ale też praktyczne, z których domownicy mogą cieszyć się przez długie lata.


Partnerzy

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania - zapraszamy do kontaktu!