Style we wnętrzach
25.08.2020 /

Najpopularniejsze style wnętrza – zestawienie

Mieszkanie wykańcza się raz, natomiast prace remontowe w nieruchomości wykonywane są średnio co kilka lat. Polacy najczęściej urządzają własne „cztery kąty” w stylu klasycznym, by móc zmieniać aranżacje zgodnie ze zmieniającymi się trendami, nawet w każdym sezonie. Oczywiście, światowi projektanci dyktują modę na dany styl, a ten może być dobierany zgodnie z indywidualnym gustem. Przedstawiamy te, które cieszą się największą popularnością.

Styl nowoczesny

We wnętrzach urządzonych nowocześnie króluje biel, funkcjonalność, przestronność i prostota. Materiały są tu najwyższej jakości, ale raczej proste, bez zbędnych dekorów. Przestrzeń jest minimalistyczna, wręcz sterylna, zawsze praktyczna, ale jednocześnie elegancka. Oszczędność formy nie oznacza nudy, bo nowoczesność oznacza tutaj modernizm, a wraz z nim nowatorskie rozwiązania, zgodne z innowacyjną technologią. Styl nowoczesny świetnie łączy się z tym współczesnym, który zakłada wykorzystywanie najnowszych trendów. Udaje się go zestawiać z elementami, które nieco ożywiają proste wnętrza. W takich aranżacjach króluje szkło, gres, meble na wysoki połysk, ale też dodatki drewniane.

Style we wnętrzach

Styl skandynawski

Mieszkania urządzone w stylu skandynawskim są minimalistyczne i proste, ale jednocześnie przytulne. Oprócz bieli stosuje się w nich grę świateł i kolorów, przede wszystkim różne tonacje szarości, błękitów, czerni, coraz częściej różu. Świetnie sprawdza się tu drewno, a jako dekor elementy lniane i bawełna. To idealne rozwiązanie, kiedy domownicy chcą cieszyć się prostym, funkcjonalnym wnętrzem, ale lubią ciepło „domowego ogniska”. W stylu skandynawskim znajdziemy miękkie siedziska, pufy, narzuty, poduchy i koce, ale bez zbędnych zdobień.

Styl loftowy

Drewno, cegła, beton, metal, kolor czarny, złoty i miedziany. Właśnie tak w dużym skrócie możemy określić styl industrialny, inaczej loftowy, którego początki sięgają lat 50. i nawiązują do pofabrycznych przestrzeni w Ameryce. Dzisiaj ten styl cieszy się ogromnym zainteresowaniem, bo daje pełną swobodę. Nie brakuje tu przestrzeni, ale jednocześnie dodatków dekoracyjnych. I chociaż niektórzy mogą uznać go za nieco ponury, wręcz przygnębiający, to gra nietypowych połączeń jest w tym przypadku naprawdę oryginalna.

Styl retro

Powrót do dawnych czasów i meble z duszą. Króluje tutaj drewno, antyki albo elementy wyposażenia wnętrz z tzw. drugiej ręki, poddane renowacji. Dla stylu retro typowe jest naturalne drewno, ozdobne komody, ale też dekory, które nadają nieco swojskiego, wiejskiego, jakże przytulnego klimatu. Poduchy z chwostami, plecionki, makramy, ludowe wzory i ukłon w stronę natury, to podstawowe elementy dla stylu retro.

Styl glamour

Niektórzy wprost go uwielbiają i czują się doskonale we wnętrzach nawiązujących do luksusu, inni wręcz twierdzą, że ten styl jest kiczowaty. Bogate aranżacje, mnogość dekorów, przepych, błysk, nawiązują do domów światowych gwiazd ze szklanego ekranu. Nie brakuje tu pikowanych mebli, luster, szkła, kryształów, mebli na wysoki połysk. Króluje biel i srebro, ale tak naprawdę takie wnętrza udaje się ożywiać dodatkami w każdym kolorze. Nie należy jednak przesadzać, umiar ma tutaj kluczowe znaczenie.

Sprawdź inne artykuły
20.08.2021 /
autor:
5 najczęściej popełnianych błędów podczas zakupu nowego mieszkania
30.08.2023 /
autor:
Apartament a mieszkanie – czym się różnią?
21.06.2021 /
autor:
Apartament z ogrodem – dlaczego to dobry wybór?