12.08.2020 /

Najdroższe mieszkania w Polsce

Ceny mieszkań w Polsce wzrastają. Jednocześnie zwiększają się potrzeby mieszkańców naszego kraju. Polskie społeczeństwo stale wzbogaca się, dzięki czemu stać nas na mieszkania w lepszych lokalizacjach, o większym komforcie. Gdzie zapłacimy za nieruchomość najwięcej? Co oferują deweloperzy?

Średnie ceny mieszkań

Jeśli zestawimy średnie ceny nieruchomości oferowanych na rynku pierwotnym, najwięcej za mieszkanie trzeba zapłacić w Gdańsku. Przez lata to stolica naszego kraju plasowała się na pierwszym miejscu, dzisiaj zaś wyprzedza ją właśnie północny region Polski. Za metr kwadratowy nowego mieszkania w Gdańsku inwestor musi zapłacić średnio 9 964 złote, zaś w stolicy 9 905 złotych. Najtaniej jest natomiast w Katowicach, Lublinie i Łodzi.

Podobna sytuacja klaruje się w sektorze mieszkań na rynku wtórnym, natomiast w tym przypadku przoduje Warszawa. W tym mieście za metr takiej nieruchomości zapłacić trzeba 11 869 złotych. W Gdańsku metr kwadratowy podobnego mieszkania kosztuje 10 517 złotych, a w Krakowie 10 549 złotych.
Eksperci rynku nieruchomości potwierdzają, że średnie ceny rynku każdego roku wzrastają średnio o 2%.

Rekordowe ceny mieszkań

Za dwa, połączone ze sobą apartamenty (470 metrów kwadratowych) w wyremontowanej kamienicy przy ulicy Foksal w Warszawie inwestor zapłacił ponad 17 milionów złotych. Obecnie to najdroższe mieszkanie, jakie nabyto, patrząc na cały teren naszego kraju. Nieoficjalnie mówi się, że kwotę tej wysokości przebił trzypiętrowy penthouse przy ulicy Złotej 44 w „Żaglu Libeskinda”, natomiast inwestor nie ujawnił ostatecznej ceny tej nieruchomości.

luksusowe mieszkania
Segment rynku mieszkań o podwyższonym standardzie

Czy wiesz, że wartość nieruchomości o podwyższonym standardzie przekracza już 2 miliardy złotych rocznie? Luksusowe mieszkania oferowane są przede wszystkim w odrestaurowanych, zabytkowych kamienicach albo drapaczach chmur. Najwięcej tego rodzaju propozycji znaleźć można oczywiście w stolicy, ale również w Trójmieście i coraz częściej w Krakowie.

Kto kupuje mieszkania o podwyższonym standardzie? To inwestorzy w przedziale wiekowym 40-60 lat. Najczęściej mieszkańcy Warszawy lub innych metropolii. Jeśli nabywcą jest inwestor zza granicy, to przeważnie ma polskie pochodzenie. Luksusowe apartamenty są dla tych najbardziej wymagających, którzy lubią cieszyć się optymalnym komfortem codziennego funkcjonowania. Nieruchomości znajdują się w doskonałych lokalizacjach, posiadają szereg udogodnień i nowoczesnych rozwiązań.

Concierge, zielone ogrody, tarasy, garaże, klimatyzacja, przestrzeń rekreacyjna, to już standard. Do tego najlepsza jakość wykonania, zgodnie z innowacyjną sztuką budownictwa oraz wykorzystanie najlepszych materiałów oraz technologii. Ogromne znaczenie mają również czynniki pozamaterialne jak lokalizacja, historia obiektu, „dusza” budynku, prestiżowy adres. Takie mieszkania nabywane są na własny użytek albo w celach inwestycyjnych.

Sprawdź inne artykuły
20.08.2021 /
autor:
5 najczęściej popełnianych błędów podczas zakupu nowego mieszkania
30.08.2023 /
autor:
Apartament a mieszkanie – czym się różnią?
21.06.2021 /
autor:
Apartament z ogrodem – dlaczego to dobry wybór?