fbpx

Mieszkania dwupoziomowe – czym się wyróżniają?

Rynek nieruchomości cały czas się rozwija, dzięki czemu oferta mieszkań jest niezwykle szeroka. Zarówno w dużych miastach, jak i w tych nieco mniejszych. Zyskują na tym oczywiście klienci, którzy mogą przebierać w ofertach, dostosowując je do swoich potrzeb, wymagań i zdolności finansowych.

Co ważne, dostępne lokale stają się coraz bardziej zróżnicowane. Obecnie wybór nie jest związany wyłącznie z metrażem czy też lokalizacją. Pod uwagę warto wziąć również zastosowane technologie budowlane czy też różnego rodzaju „dodatki”, jakimi zachęcać może deweloper. Pod tymi względami niezwykle interesująco prezentują się mieszkania dwupoziomowe. Czym się charakteryzują i jakie są ich największe zalety?

Mieszkanie dwupoziomowe – czy warto?

Na początek należy podkreślić, że tego typu lokale najczęściej znajdują się na najwyższych piętrach budynków. Już na wstępie można więc wskazać ich bardzo ważną zaletę, a więc ciekawy widok za oknem.

Wysoko postawiony sufit pozwala na urządzenie nie jednego, a dwóch pięter, co przekłada się oczywiście na ogromną swobodę aranżacyjną. Pod tym względem mieszkania dwupoziomowe bardzo często są określane mianem tańszej alternatywy dla domów jednorodzinnych.

Największe zalety i wady mieszkań dwupoziomowych

Specyficzny układ dla jednych może okazać się bardzo korzystny, podczas gdy inni uznają go za całkowicie nietrafiony. Kto ma rację? W pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę kluczowe zalet tego rozwiązania.

  • Szerokie możliwości aranżacji mieszkania dwupoziomowego. Wynikają one nie tylko ze sporego metrażu, ale też z szansy na przygotowanie łatwego podziału na strefę dzienną (składa się z salonu i kuchni) i prywatną (w jej skład wchodzą sypialnie, pokoje gościnne oraz łazienki). W znaczący sposób wpływa to na komfort codziennego życia.
  • Swobodny rozkład pomieszczeń. Mieszkanie dwupoziomowe pozostawia w tej kwestii mnóstwo wolności. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby w osobnych pomieszczeniach urządzić własny gabinet, pokój gier czy też pokoje dla wszystkich dzieci.
  • Brak sąsiadów nad głowami. Warto jeszcze raz podkreślić, że tego typu lokale najczęściej mieszczą się na najwyższych piętrach, dzięki czemu mieszkańcy zyskują nie tylko ładne widoki, ale też większa prywatność.

Jeśli zaś chodzi o wady mieszkań dwupoziomowych, należy podkreślić, że mogą być one niewygodne dla osób starszych i mających problemy z poruszaniem się. Pokonanie schodów okaże się dla nich bardzo trudne. Duża przestrzeń wymaga także większej pracy, nie tylko podczas sprzątania.

Analizując powyższe informacje, trudno oprzeć się wrażeniu, że zalety zdecydowanie przeważają nad wadami. Zwłaszcza wówczas, gdy tak ważny jest większy metraż, który pozwala na przygotowanie ciekawej, wygodnej aranżacji. Nie bez znaczenia jest również to, że mieszkania dwupoziomowe przeważnie kosztują znacznie mniej od dużych domów. Szczególnie wtedy, gdy konieczny jest zakup działki. Biorąc to pod uwagę, naprawdę warto się nimi zainteresować.


Partnerzy

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania - zapraszamy do kontaktu!