fbpx

Kupujesz mieszkanie dla rodziny? Zwróć uwagę na tereny zielone!

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że podczas wyboru nowego mieszkania rodziny zwracają uwagę na zupełnie inne kwestie, niż single. Liczy się dla nich przede wszystkim bezpieczeństwo, a także dobry dojazd do szkół i przedszkoli. Spore znaczenie mogą mieć również tereny zielone.

Dlaczego? Ponieważ zapewniają one wiele możliwości aktywnego wypoczynku, zdecydowanie zwiększają też wartość nieruchomości i sprawiają, że staje się ona po prostu atrakcyjniejsza. Oczywiście wiele zależy od tego, jakiego rodzaju są to tereny zielone. Z tego powodu przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto dokładnie przeanalizować wszystkie mocne i słabe strony nieruchomości.

Osiedla mieszkaniowe z terenami zielonymi

Na rynku pojawia się coraz więcej mieszkań znajdujących się w blokach położonych w bardzo przyjemnej okolicy. Jej atrakcyjność wiąże się również z wszelkimi udogodnieniami, na jakie zdecydował się deweloper. Duża liczba trawników, ławki, place zabaw, a nawet niewielkie oczka wodne! Tego typu rozwiązania sprzyjają życiu osiedlowemu. Dzieci mają okazję do tego, aby wyjść z domu i spędzić czas na świeżym powietrzu. Rodzice natomiast mogą mieć je zawsze na oku – w końcu cały czas przebywają na terenie osiedla.

W ten sposób zagospodarowane tereny zielone w znaczący sposób zwiększają wartość nieruchomości. Wszystko to ma związek z możliwościami, jakie zapewniają. Mieszkania w takich osiedlach cieszą się sporym zainteresowaniem, dlatego inwestor, który chce udostępnić je na wynajem, nie powinien narzekać na liczbę chętnych. Wręcz przeciwnie.

Segmenty i zespoły willowe z własnymi ogrodami

Tereny zielone nie muszą być wspólne. Na rynku wiele jest bowiem nieruchomości zapewniających dostęp do prywatnych ogródków, zapewniających wiele swobody i okazji do aktywnego wypoczynku. Mowa tu przede wszystkim o segmentach, a także o zespołach willowych. W obu przypadkach nabywcy mogą liczyć na mniejsze bądź większe ogrody, które są w stanie urządzić na wiele różnych sposobów.

Dla rodzin jest to opcja wręcz idealna – bez względu na to, czy znajdują się w nich małe czy nieco większe dzieci. Taki budynek z ogrodem stanowi doskonałą alternatywę dla drogich domów za miastem. Zwłaszcza że zazwyczaj zapewniają duży metraż i wygodny rozkład pomieszczeń. Do tego dojść może garaż i ogrodzenie.

Dostęp do terenów zielonych zapewnić może również odpowiednia lokalizacja. Bez względu na to, czy mowa jest o mieszkaniach, domach, segmentach czy też willach. Najwięcej możliwości wyboru pod tym względem gwarantują oczywiście lokalizacje na obrzeżach miast, a także w bardzo zielonych dzielnicach. Bliskość parków, skwerów, niewielkich lasków czy ścieżek rowerowych zdecydowanie zwiększa wartość nieruchomości. Sprawia też, że staje się ona bardzo przyjazna dla rodzin z dziećmi.

Czy więc warto zwracać uwagę na tereny zielone? Oczywiście! Dzięki nim czas wolny może zostać spożytkowany na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Sprawiają również, że okolica staje się znacznie przyjemniejsza.


Partnerzy

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania - zapraszamy do kontaktu!