fbpx

Jakie mieszkanie dla rodziny? Na co zwrócić uwagę?

Gdy singiel decyduje się na zakup nowego mieszkania, sprawa wydaje się dość prosta. Musi bowiem pamiętać tylko o swoich potrzebach i wymaganiach. Zupełnie inaczej wygląda to jednak w przypadku rodzin – o czym należy pamiętać, by taka transakcja okazała się trafiona?

W sieci często można spotkać się z pytaniami na temat tego, jakie mieszkanie będzie najlepsze dla rodziny z jednym, dwójką lub trójką dzieci. Jak to zwykle bywa, kwestii do przeanalizowania jest naprawdę sporo, dlatego warto do całości podejść z odpowiednim przygotowaniem.

 

Nowe mieszkanie dla rodziny – analiza rynku

Zdecydowanie najczęstsze są pytania o metraż. Jak duże powinno być mieszkanie dla rodziny? To oczywiście zależy od liczby członków. Przyjmuje się, że optymalnym wyborem w przypadku rodziny 3-osobowej są lokale o powierzchni około 50 metrów kwadratowych. Gdy rodzina jest czteroosobowa, dobrze byłoby zwiększyć metraż do 70, a nawet 80 metrów kwadratowych. Chodzi bowiem o to, aby każdy mógł skorzystać z własnej przestrzeni. Oddzielne pokoje dla dzieci są bardzo ważne, także ze względu na ich rozwój.

Oczywiście sam metraż to nie wszystko. Liczy się również rozkład poszczególnych pomieszczeń. Dobrze byłoby, aby mieszkanie pozwalało na wydzielenie dwóch stref – prywatnej i dziennej. W tej pierwszej znajdą się sypialnie, natomiast w drugiej salon i kuchnia. Jeśli zależy komuś na efektywniejszym wykorzystaniu metrażu, te dwa pomieszczenia można połączyć, wyburzając dzielące ich ściany.

Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się mieszkania dwupoziomowe. Na dole łatwiej urządzić strefę dzienną, a na górze prywatną. Co jeszcze ma wpływ na komfort życia rodziny? Oczywiście lokalizacja i sposób wykonania mieszkania. Przy kilku osobach ogromną różnicę robią nowoczesne materiały budowlane. Efektywna izolacja ścian, duże okna, odpowiednio dobrane urządzenia grzewcze – wszystko to przełoży się na oszczędność energii i, w efekcie, na niższe rachunki.

 

A może Dom Hygge? Skandynawskie lokale dla rodziny

Coraz większą popularnością na rynku nieruchomości cieszą się mieszkania i domy przygotowywane zgodnie z duńską filozofią Hygge. Polega ona na czerpaniu przyjemności i radości z każdej czynności. Nawet tych z pozoru nieistotnych. Jest to tak zwany skandynawski przepis na szczęście oraz spokój ducha.

Jak to wszystko ma się do mieszkań? Wnętrza aranżowane w oparciu o tę filozofię wyróżniają się jasnymi, stonowanymi odcieniami, przyjemnymi dodatkami (doskonale sprawdzają się świece) i wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak drewno i bawełna. Do tego dochodzi przestronna, dobrze oświetlona przestrzeń, duże okna i układ pomieszczeń, który sprzyja odpoczynkowi.

Wszystko to może wpłynąć na doskonałe warunki do życia dla rodziny. Warto więc zainteresować się filozofią Hygge i przeanalizować ofertę mieszkań pod jej kątem. Jak się bowiem okazuje, w Warszawie powstaje coraz więcej nieruchomości, które z tak rozumianym dążeniem do uzyskania szczęścia mają naprawdę wiele wspólnego.


Partnerzy

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania - zapraszamy do kontaktu!