16.12.2019 /

Jak zapewnić świąteczny klimat w domu?

Pomysły na to, by zaznaczyć wyjątkowość czasu świąt Bożego Narodzenia, dotyczą aranżacji wnętrz stworzonych w różnych stylach. Odpowiednio dobrane dekoracje nadadzą nie tylko wyrazistości, ale również przytulności i wprowadzą w błogi zimowy nastrój. Świąteczny akcent we własnych „czterech kątach” to już tradycja. Czasem wystarczy niewielka dekoracja, by zaznaczyć w domu ten niezwykły klimat.

Świąteczne dekoracje

Kolorowe stroiki na stołach, drzwiach czy w oknach, świece, lampiony, figurki Mikołaja i aniołów, to tylko niektóre z elementów świątecznych dekoracji, które cieszą się ogromnym powodzeniem. Bez względu na styl, w jakim urządzone jest wnętrze, w grudniu możemy naprawdę zaszaleć z dodatkami. Sprawdzą się dekoracyjne poduchy w gwiazdki, pledy z reniferem, obrusy, serwety, rozmaite zawieszki, a nawet świąteczne kubki i inne niewielkie detale z tym wyjątkowym akcentem. Dobrze jest ozdobić kominek oraz okna. Dzisiaj hitem są ledowe lampki, które zawieszone na firanach przypominają świetlną kurtynę. Można wybierać je w różnych kształtach wedle uznania. W ten sam sposób warto ozdobić także poręcze schodów czy ramy luster.

Kolory świąt

Okazuje się, że kolory symbolizujące święta Bożego Narodzenia idealnie wpisują się w aktualne trendy, jakie dyktują światowi projektanci wnętrz. Dzisiaj stawiamy na złoto, butelkową zieleń, biel oraz akcent czerwieni i właśnie takie barwy towarzyszą nam w wyjątkowym okresie grudniowych świąt. Ten czas daje nam zupełną dowolność. Ma być przytulnie, magicznie i swojsko, nie ma wątpliwości, że sterylne pomieszczenia zostają ozdobione kolorowym misz-maszem. Zawsze należy jednak pamiętać, by wprowadzając świąteczne elementy, zachować spójność nie tylko kolorystyczną, ale też w kwestii stylu, jaki jest podstawą wystroju danej przestrzeni. Świąteczna atmosfera może zostać wprowadzona przy zachowaniu pełnej estetyki, najlepszego gustu oraz aktualnych kanonów mody, jeśli stworzona zostanie z umiarem.

Choinka w nowoczesnym wydaniu

Choinka rzadko kiedy ubierana jest dzisiaj dokładnie 24 Grudnia, za to o wiele częściej zdobi nasze salony znacznie wcześniej. Wiąże się nie tylko z tradycją i ma znaczenie symboliczne, ale jest też bez wątpienia najważniejszych elementem świąt. W zależności od wybranego stylu, w jakim urządzamy mieszkanie, możemy dobrać konkretne drzewko.
Do stylu skandynawskiego świetnie pasuje choinka na pniu. Może być niewielka, ozdobiona jedynie lampkami, kokardą albo jutowym workiem u podstawy.
W aranżacje stworzone zgodnie ze stylem nowoczesnym świetnie wpisuje się choinka biała, która jest zresztą hitem, patrząc na świąteczne trendy ostatnich sezonów. Dzisiaj tak samo modne są choinki w słoiku. To kompozycje, które zostają stworzone zgodnie z modą na tzw. las w słoiku. Są idealnym rozwiązaniem w niewielkich wnętrzach.
Nadal większość Polaków stawia jednak na klasyczną, żywą choinkę, która roznosi cudowny zapach w całym domu. W tych retro sprawdzą się dekoracje stworzone samodzielnie.

Bez względu na wybrane dekoracje świąteczne, nie zapominajmy, że to nie aranżacja wnętrz jest przy tej okazji najważniejsza, ale bliscy, z którymi zasiądziemy do wigilijnej kolacji. Niech ozdoby wspierają ten wyjątkowy czas, natomiast świąteczną atmosferę bliskości zawsze tworzą ludzie. Pamiętajmy o tych, którzy są najważniejsi, nie dajmy się zwariować „przedświątecznej gorączce”. Wesołych Świąt!

Sprawdź inne artykuły
20.08.2021 /
autor:
5 najczęściej popełnianych błędów podczas zakupu nowego mieszkania
30.08.2023 /
autor:
Apartament a mieszkanie – czym się różnią?
21.06.2021 /
autor:
Apartament z ogrodem – dlaczego to dobry wybór?