klucze do mieszkania od dewelopera
19.06.2023 /

Jak wybrać odpowiedniego dewelopera?

Rynek inwestycji budowlanych jest bardzo szeroki, przez co wiele osób może mieć problem z wyborem odpowiedniego dewelopera. Zakup mieszkania to bardzo duża inwestycja, dlatego wszyscy decydujący się na taki wydatek, poszukują firmy, która rzetelnie zajmie się zadaniem, a do tego zaproponuje cenę adekwatną do usług. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru firmy deweloperskiej?

Jak wybrać dobrego dewelopera? Ważne aspekty

Rynek pierwotny mieszkań nasycony jest ofertami, które przyciągają nabywców jeszcze na początkowym etapie inwestycji. Dzięki temu osoba decydująca się na zakup mieszkania ma możliwość wybrać projekt lokalu lub budynku, który będzie odpowiedni pod względem metrażu czy lokalizacji. Co więcej, im wcześniejszy etap budowy, tym ciekawsze ceny oferują deweloperzy. Zanim jednak zdecydujesz się na usługi konkretnej firmy, sprawdź wybranego dewelopera. Poniżej wyjaśniamy, jak to zrobić.

klucze do mieszkania od dewelopera

Staż firmy

Długi staż dewelopera na rynku może świadczyć o jego rzetelności i umiejętnościach. Wiadomo, że im dłużej firma działa, tym większym doświadczeniem może się pochwalić. Deweloperzy świadczący usługi od wielu lat z pewnością mają swoją sieć sprawdzonych wykonawców, którzy świadczą określone usługi budowlane. Nie oznacza to wcale, że młodzi deweloperzy nie są godni zaufania. Warto wziąć pod uwagę, że nowa, rozwijająca się firma, będzie chciała się wykazać, a więc z pewnością dołoży starań do tego, aby wszystko zostało wykonane, jak należy. Choć firma z doświadczeniem jest pewniejszym wyborem, to jednak w przypadku niższego budżetu, można pomyśleć o współpracy z młodym deweloperem, który może podeprzeć swoje umiejętności odpowiednimi referencjami.

Poprzednie inwestycje

Warto zapoznać się z poprzednimi inwestycjami dewelopera. Należy zwrócić uwagę nie tylko na ilość postawionych budynków, ale też na ich stan oraz różnorodność. Warto sprawdzić, czy dana firma potrafi stworzyć budynek o wysokim standardzie oraz, czy tworzy inwestycje o różnym metrażu. Można zainteresować się ilością wykonanych prac na terenie danego miasta, aby sprawdzić, czy deweloper jest ceniony w otoczeniu.

Sprawdź opinie

Najprostszą formą oceny danej firmy przed skorzystaniem z usług, jest sprawdzenie opinii na jej temat na forach internetowych. Oczywiście takie opinie warto dokładnie analizować, ponieważ niektóre firmy zatrudniają osoby, mające pisać dla nich pozytywne opinie, które nie są rzetelne. Jeżeli znasz kogoś, kto skorzystał z usług danego dewelopera, zapytaj, czy był zadowolony z usług firmy.

Certyfikaty i opinie

Każdy deweloper ma możliwość uzyskania certyfikatów i nagród. Warto sprawdzić daną firmę pod względem otrzymanych tytułów, gdyż takie nagrody świadczą o ugruntowanej pozycji na rynku oraz o rzetelności budowlanej.

Kontakt z klientem

Mając na uwadze konkretną firmę deweloperską, można spróbować nawiązać kontakt z przedstawicielem. Na początek warto zadać kilka pytań, dotyczących działalności i oferowanych usług, aby sprawdzić, jak wygląda kontakt z danym deweloperem i czy określona forma współpracy będzie ci odpowiadać.

Sprawdź inne artykuły
20.08.2021 /
autor:
5 najczęściej popełnianych błędów podczas zakupu nowego mieszkania
30.08.2023 /
autor:
Apartament a mieszkanie – czym się różnią?
21.06.2021 /
autor:
Apartament z ogrodem – dlaczego to dobry wybór?