22.02.2021 /

Jak uzyskać finansowanie na zakup nieruchomości?

Choć poszukiwanie wymarzonego lokum jest zajęciem iście pasjonującym, nie da się ukryć, że w większości przypadków wszystko skupia się na ostatecznej cenie zakupu. Znalezienie odpowiedniego sposobu sfinansowania to najbardziej stresujący etap całej procedury. Żeby zyskać jak najwięcej, należy rozważyć dostępne opcje.

 

Oczywiście w najlepszej sytuacji znajdują się osoby, które dysponują na tyle dużymi środkami, by pozwolić sobie na zapłatę za nowy dom lub mieszkanie. Jest to jednak przywilej tylko wybranych. Znaczna większość nabywców nieruchomości musi posiłkować mniejszym bądź większym się kredytem. Jak go uzyskać? Na co zwrócić uwagę? Jak nie dać się oszukać?

Pytań jest mnóstwo. Czasem ciężko uporać się z nimi w pojedynkę, dlatego dobrze jest pomyśleć o pomocy doradcy finansowego. Najlepiej takiego, który ściśle współpracuje z deweloperem, czyli właścicielem interesującej nas nieruchomości.

Dlaczego warto skorzystać z doradcy finansowego?

Proces ubiegania się o kredyt hipoteczny nie należy do łatwych, szybkich i przyjemnych. Przeważnie wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu formalności i częstych wizyt w banku. To, jak się zaprezentujemy i jakie dokumenty dostarczymy, często ma decydujący wpływ na ostateczną decyzję.

W tym przypadku nie ma więc miejsca na błędy. Możliwość popełnienia pomyłek zminimalizujemy właśnie korzystając z usług profesjonalisty. To doradca zajmie się wszystkimi formalnościami. Doradzi wybór najlepszej oferty i przypilnuje, by cały proces przebiegł w sposób prawidłowy. Jeśli dodatkowo będzie współpracował z deweloperem, który odpowiada za budowę kupowanej nieruchomości, możemy liczyć na załatwienie całości za jednym zamachem. Bez konieczności wędrowania po biurach i kancelariach.

Zakup nieruchomości z doradcą finansowymi – najważniejsze zalety

Oczywiście nie każdy jest skłonny, by powierzyć wybór optymalnego finansowania innej osobie. Nawet jeśli jest to specjalista w tej dziedzinie. Z tego powodu warto przedstawić wszystkie najważniejsze zalety tego rozwiązania.

  • Dzięki doradcy poznamy własną zdolność kredytową. Doświadczenie i wiedza na temat procedur bankowych pozwala doradcy wskazać, czy mamy szansę na uzyskanie kredytu hipotecznego i na jakie dokładnie kwoty oraz raty możemy liczyć. Oczywiście będą to wyliczenia orientacyjne, jednak i tak pozwolą na zorientować się w sytuacji.
  • Możemy liczyć na szeroki wybór ofert. Doradca przygotuje cały zestaw opcji do wyboru i doradzi, która z nich jest najbardziej opłacalna. Co ważne, przedstawi on również dokładne koszty kredytu, wraz z prowizjami i opłatami dodatkowymi.
  • Doradca to gwarancja spełnienia wszystkich formalności. Nie musimy martwić się tym, że czegoś nie dopilnujemy lub zapomnimy o jakimś ważnym dokumencie. Do czynienia mamy ze specjalistą, który doskonale wie, co zrobić, by uzyskać kredyt. Co równie ważne, doradca cały czas informuje o aktualnej sytuacji i o tym, jak na jakim etapie znajduje się postępowanie kredytowe.

Walka o korzystne warunki finansowania zakupu nieruchomości potrafi być wyczerpująca. Warto więc wesprzeć się pomocą specjalisty. Najlepiej odpowiedniego doradcy finansowego, który współpracuje z deweloperem.

Sprawdź inne artykuły
20.08.2021 /
autor:
5 najczęściej popełnianych błędów podczas zakupu nowego mieszkania
30.08.2023 /
autor:
Apartament a mieszkanie – czym się różnią?
21.06.2021 /
autor:
Apartament z ogrodem – dlaczego to dobry wybór?