mieszkanie w warszawie
13.10.2020 /

Gdzie warto kupić mieszkanie w Warszawie?

Obecnie Warszawa liczy nieco ponad 2 miliony mieszkańców. Ich ogromną część stanowią przyjezdni, którzy wybrali stolicę jako miejsce do życia głównie ze względu na możliwość pracy i rozwoju zawodowego, ale też wysokich standardów życia. Jakie dzielnice Warszawy cieszą się największym uznaniem? Które są prestiżowe, a od jakich wręcz stronią mieszkańcy? Czym inwestorzy kierują się przy zakupie mieszkania w stolicy? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Ranking dzielnic Warszawy

Zarówno mieszkańcy stolicy, jak i ci, którzy dopiero planują kupić w tym mieście nieruchomość, przyznają, że najlepszą dzielnicą do codziennego funkcjonowania jest Mokotów. To zresztą właśnie w tej lokalizacji powstaje dzisiaj najwięcej nowych inwestycji, pomijając oczywiście prężnie rozwijające się obrzeża stolicy.
Na drugim miejscu znalazł się Żoliborz, szczególnie ta najstarsza, najbardziej zielona część dzielnicy. Renomowany jest też Ursynów, który wreszcie przestał być traktowany jak „sypialnia” – ta dzielnica znalazła się na trzecim miejscu w rankingu najlepszych dzielnic stolicy. Ci, którzy chcą prowadzić życie w Warszawie coraz częściej wybierają także mieszkania na Ochocie oraz Woli.

Coraz większą popularnością cieszy się Praga, zarówno Północ, jak i Południe, nabywcy nieruchomości coraz bardziej doceniają też Włochy i Ursus. Duży potencjał zaczyna zauważać się wreszcie w dzielnicach, które dotąd nie cieszyły się wielką popularnością, jak Bemowo czy Targówek, ale głównie przez budowane tam metro, które bez wątpienia jest świetnym środkiem transportu.

Na ostatnich miejscach w rankingu najlepszych dzielnic Warszawy niezmiennie plasuje się Białołęka, Rembertów i Wesoła. Białołęka jest pod tym względem pewnym ewenementem, bo przecież ta dzielnica w ostatnich latach naprawdę mocno się zmieniła z korzyścią dla mieszkańców. Co więcej, nadal wykazuje największy przyrost mieszkańców, a jednak nie jest uznawana za idealne miejsce do życia w stolicy. Dzielnice określane jako te z najmniejszym potencjałem wybierają przede wszystkim osoby, które w niedalekiej odległości pracują, prowadzą własną działalność gospodarczą albo wychowały się w tej części Warszawy.

mieszkanie w warszawie

Wybór lokalizacji w Warszawie

Okazuje się, że inwestorzy nie patrzą już tylko na cenę, wybierając nieruchomość „szytą na miarę” indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Liczy się też komfort codziennego funkcjonowania, dlatego najważniejszym kryterium przy wyborze lokalizacji, w jakiej nabywają mieszkanie, jest rozwinięta infrastruktura oraz dobra komunikacja z centrum miasta. Pod uwagę brana jest też dostępność do obiektów kulturalno-rozrywkowych, handlowych, usługowych, gastronomicznych i terenów zielonych. Priorytetem jest dynamika życia, a coraz więcej osób stawia na prestiż dzielnicy i zwyczajnie modowe trendy w zakresie popularności i elitarności danej dzielnicy. Mokotów spełnia wszystkie te wymagania, do tego dysponuje nadal sporymi terenami, na którym powstają nowoczesne osiedla albo klimatyczne apartamentowce.

Sprawdź inne artykuły
20.08.2021 /
autor:
5 najczęściej popełnianych błędów podczas zakupu nowego mieszkania
30.08.2023 /
autor:
Apartament a mieszkanie – czym się różnią?
21.06.2021 /
autor:
Apartament z ogrodem – dlaczego to dobry wybór?