fbpx

Dom Hygge – czy tak wyglądać będzie przyszłość rynku nieruchomości?

Dla coraz większej liczby osób synonimem idealnego mieszkania są nie tylko lokale tanie, duże i dobrze położone. Klienci firm deweloperskich zwracają uwagę również na szereg innych kwestii. Zaobserwować można przywiązanie do ekologii, nowoczesnych projektów, a także czegoś, co choćby w minimalny stopniu odróżni ich od tego, na co decyduje się większość.

Właśnie dlatego popularność zyskują obecnie inwestycje, które jeszcze kilka, kilkanaście lat temu w naszym kraju nie istniały w ogóle. Dobrym na to przykładem jest tak Domy Hygge, czyli budynki powstałe zgodnie z duńską filozofią szczęścia. Analizując specyfikę obecnego rynku mieszkań, śmiało można uznać, że to właśnie tego typu nieruchomości w przyszłości będą cieszyć się największym uznaniem.

Jak się żyje w domu Hygge?

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, warto wyjaśnić, czym dokładnie wyróżniają się tego typu nieruchomości. Zgodnie z filozofią Hygge, człowiek powinien szukać szczęścia w najbardziej błahych rzeczach i sytuacjach. W pierwszej kolejności liczy się spokój, poczucie bezpieczeństwa i możliwość spędzania wolnego czasu z najbliższymi.

Wszystko to mają zapewnić nieruchomości Hygge, które są przestronne, bardzo dobrze oświetlone (m.in. za sprawą dużych, odsłoniętych okien) i przytulne. Dominują w nich jasne barwy, a także naturalne materiały, takie jak drewno oraz kamień.

W Domu Hygge bardzo często pojawia się drewniany parkiet, salon połączony z kuchnią, okna bez firanek i przestronny taras. Wszystko to z utrzymaniem minimalistycznej aranżacji, pozbawionej krzykliwej kolorystyki i niecodziennych połączeń. Całość ma sprzyjać odpoczynkowi, dlatego wystrój nie może w żaden sposób przytłaczać domowników.

Filozofia Hygge to nie tylko wnętrza!

Choć opis mieszkań przygotowanych zgodnie z duńskim przepisem na szczęście może wydać się bardzo zachęcający, trzeba pamiętać, że ogromne znaczenie ma tu również okolica, w której położona jest nieruchomość. Ona także musi sprzyjać odpoczynkowi. Z tego powodu Domy Hygge przeważnie są stawiane w miejscach pełnych zieleni, pozbawionych typowych wad związanych z dużym, zatłoczonym miastem. Dobrym na to przykładem jest Mokotów, czyli dzielnica, która idealnie pasuje do założeń filozofii Hygge.

Zwłaszcza że jest ona atrakcyjna również pod innymi względami. Mowa tu głównie o łatwym dostępie do lokali usługowych, a także oferty kulturowej, sportowej i edukacyjnej. Dom Hygge powinien zagwarantować ponadto maksymalny poziom bezpieczeństwa oraz wygody. Monitoring, parkingi, szybkie windy, przestronne klatki schodowe – wszystko to przekłada się na komfort codziennego życia.

Podczas poszukiwań nowego, wymarzonego mieszkania, warto zwrócić uwagę na lokale, które powstają zgodnie z duńską filozofią Hygge. Ma ona bowiem naprawdę wiele do zaoferowania, pod każdym względem. Zarówno rodzinom z dziećmi, jak i singlom. Zwłaszcza że tego typu nieruchomości w najbliższej przyszłości będzie powstawać coraz więcej.


Partnerzy

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania - zapraszamy do kontaktu!